lek. dent. Piotr Czyrski (Polska), mgr Łukasz Grotowski
Mgr Łukasz Grotowski, fizjoterapeuta i osteopata, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Flanders International College of Osteopathy, terapeutą manualnym (szkoła niemiecka), instruktorem Pilates, dyplomowanym terapeutą PNF, a od roku 2011 także wykładowcą przedmiotu terapia manualna w Wyższej Szkole Mazowieckiej na kierunku fizjoterapia. Od 2014 roku zajmuje się szkoleniami dla fizjoterapeutów oraz stomatologów.
Swoją przygodę z pracą w układzie stomatognatycznym rozpoczął podczas szkolenia w Cranio-Facial Therapy Academy (Akademii Terapii Czaszkowo-Twarzowej) – system CRAFTA®. Na dodatkowych szkoleniach z zakresu fizjoterapii, terapii manualnej oraz osteopatii poszerzał wiedzę w zakresie stawów skroniowo-żuchwowych oraz dysfunkcji w obszarze twarzoczaszki. W zawodzie od roku 2006, doświadczenie zdobywał w ośrodkach rehabilitacyjnych w Warszawie oraz na szkoleniach i kursach w całym kraju. Współpracuje z ortodontami oraz stomatologami, przyjmując w gabinecie stomatologicznym L’ordent oraz w swoim prywatnym gabinecie Fizjospine w Warszawie.
Jego pasją jest odkrywanie tajemnic działania ludzkiego organizmu – pracy poszczególnych układów oraz ich udziału w tworzeniu spójnej całości. Uważa, że kluczem do osiągnięcia sukcesu klinicznego jest współpraca zespołu specjalistów oraz postrzeganie i rozpatrywanie problemów zdrowotnych pod wieloma względami – strukturalnymi, funkcjonalnymi, neurofizjologicznymi oraz psychologicznymi.
dr n. med. lek. stom. Piotr Czyrski jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu (1984), wyróżnionym nagrodą ministerialną za najlepsze wyniki egzaminu wstępnego. Praktykę prowadzi w miejscowości Wołów na Dolnym Śląsku (początkowo w poradni publicznej, a od roku 1990 – w prywatnym gabinecie). Posiada tytuł chirurga stomatologicznego, a swoją przygodę z ortodoncją rozpoczął w roku 2001 od kursu Rondeau Seminars dla dentystów ogólnie praktykujących.
Z inspiracji artykułami J. Gavina i D. Strokona publikowanymi w kwartalniku IAO „International Journal of Orthodontics” rozpoczął we współpracy z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu w ramach doktoratu badania nad problemami posturalnymi i czaszkowymi z wykorzystaniem platformy stabilograficznej.
Układ stomatognatyczny – podejście osteopatyczne
Program
(2 dni)
- Układ stomatognatyczny – podejście osteopatyczne:
- – Wprowadzenie do osteopatii w układzie stomatognatycznym
- – Wpółpraca stomatologa, fizjoterapeuty, neurologa, laryngologa, logopedy, psychologa, okulisty, chirurga szczękowego, higienistki w dysfunkcjach układu stomatognatycznego
- – Anatomia i palpacja czaszki oraz układu stomatognatycznego
- – Testy bezpieczeństwa, wskazania i przeciwskazania do terapii
- – Osteopatyczne badanie pacjenta z uwzględnieniem układu stomatognatycznego. Różnicowanie na łańcuch wstępujący i zstępujący. Testy funkcjonalne
- – Prezentacja przypadków klinicznych
- – Medycyna faktu – osteopatia w stomatologii
- – Powięź szyi jako kluczowy element układu stomatognatycznego. Anatomia i terapia
- – Techniki w obrębie mózgo- oraz twarzoczaszki
- – Zintegrowane techniki w obrębie systemu czaszkowo-trzewno-parietalnego
- – Żywienie w problemach układu stomatognatycznego
- – Podsumowanie
- Test końcowy
,
NAGRANIA (UWAGA): Wykładowcy wyrazili zgodę na indywidualne rejestrowanie całości zajęć na użytek własny.
e-FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: przekierowanie automatyczne po zaznaczeniu w tabeli wybranego terminu (okienko w kolumnie „Koszyk” po prawej) i kliknięciu „DODAJ”, a następnie „Złóż zamówienie”.
Rozkład godzinowy (orientacyjnie):
dzień I: 10:00–17:00
dzień II: 09:00–14:00
Recepcja kursu od godz. 9:30.
Cena kursu obejmuje:
- uczestnictwo w kursie
- ewentualne materiały kursowe
- zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w kursie
- posiłki w trakcie kursu (przerwy kawowe + lunch/obiad)
Kurs 2-dniowy. Kolejność tematów w programie może ulec zmianie. Zgodnie z wymogami akredytacyjnymi, zakończenie zajęć krótkim testem z całego zakresu materiału.
Regulamin szkoleń w pełnej wersji na naszej stronie internetowej w zakładce Regulamin.